Strona główna » Aktualności » 10. Animocje
10. Animocje

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animocje w Bydgoszczy odbywa się 18-24 kwietnia online na platformie kultureo.pl. Do konkursów Międzynarodowego i Filmów dla Dzieci zgłoszono blisko 700 filmów z 6 kontynentów i prawie 70 krajów.

Dla organizatorów Animocji szczególnie ważne jest odważne stosowanie ciekawych i innowacyjnych rozwiązań i nieszablonowe wykorzystywanie tradycyjnych technik animacji.

Ważną częścią wydarzenia będą warsztaty dla piszących o filmie, które w całości i za darmo odbędą się w internecie. Ich celem jest zapoznanie słuchaczy z podstawami krytyki filmowej (dot. filmu animowanego) w aspekcie teoretycznym i praktycznym.

Nowością w tym roku będą wizyty w polskich pracowniach i studiach animacji, w których trakcie będzie można podpatrzeć animatorów przy pracy i poznać tajniki ich zawodu. W programie znalazła się również prezentacja Muzeum Konsol i Gier Wideo w Bydgoszczy, które zaprosi na nostalgiczne spotkanie z dawnymi grami wideo.

Animocje to także pokazy kuratorskie, czyli zestawy filmów na wybrany temat układane przez zaproszonych gości. Będą to m.in. współczesne austriackie filmy animowane tworzone przez kobiety, Subiektywne TOP 11 Oli Szmidy i zestaw filmów, do których muzykę skomponował Krzysztof Penderecki (kuratorka Adriana Prodeus).

Honorową Nagrodę za Szczególne Osiągnięcia w Dziedzinie Dubbingu odbierze Agnieszka Kunikowska.

WIĘCEJ: WWW.ANIMOCJE.COM oraz KULTUREO.PL

Skip to content