Strona główna » Aktualności » 12. Script Fiesta
12. Script Fiesta

18-21 kwietnia, Warszawa

Jedyny w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali filmowych poświęconych sztuce scenopisarstwa. Script Fiesta to nie tylko cztery dni bezpłatnych projekcji filmowych, paneli dyskusyjnych i wykładów mistrzowskich, ale przede wszystkim dwa konkursy scenariuszowe.

W konkursie na najlepszy scenariusz polskiego filmu fabularnego, którego premiera miała miejsce w 2023 roku, autor lub autorka najlepszego projektu otrzyma aż 50 000 zł. To najwyższa nagroda dla scenarzystów w Polsce. Laureata lub laureatkę wybierze Kapituła w składzie: noblistka Olga Tokarczuk, nominowani do Oscara Jerzy Skolimowski i Maciej Ślesicki, laureatka Berlinale Małgorzata Szumowska, ubiegłoroczny zdobywca Złotych Lwów w Gdyni Paweł Maślona, a także laureaci konkursu Script Fiesty w poprzednich latach – Tomasz Habowski i Kaja Krawczyk-Wnuk.

W konkursie na koncepcję serialu projekty powalczą o tytuł zwycięzcy i nagrodę pieniężną w wysokości 20 000 zł. Wśród gości festiwalu będą Krzysztof Zanussi i Philipp LaZebnik, a wydarzenie otworzy „Imago” Olgi Chajdas.

WIĘCEJ: SCRIPTFIESTA.PL

Skip to content