Strona główna » Aktualności » 21. WATCH DOCS
21. WATCH DOCS

Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie to jeden z największych na świecie festiwali filmowych poświęconych podstawowym prawom jednostki. Tegoroczna edycja rozpocznie się 10 grudnia i będzie mieć formę hybrydową. Pokazy będą odbywać się w kinie Muranów i Kinotece w Warszawie do 16 grudnia oraz online, na portalu mojeekino.pl do 19 grudnia.

W programie festiwalu znajdą się stałe sekcje: międzynarodowy konkurs filmów dokumentalnych, „Chcę zobaczyć” (panorama współczesnego dokumentu zaangażowanego), „Nowe filmy polskie” (najciekawsze polskie filmy sezonu poświęcone kwestiom społecznym), „Na krótko” (krótkie metraże dotyczące praw człowieka). Jak zwykle na WATCH DOCS projekcjom – zarówno kinowym, jak i w Internecie – towarzyszyć będą dyskusje z gośćmi festiwalu: twórcami, dziennikarzami i ekspertami.

Pojawi się również drugi konkurs, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej – od 21. Festiwalu co roku o nagrodę Zielonego Psa (Green Dog Award) będą rywalizować dokumenty poświęcone ekologii i zmianom klimatu w kontekście praw człowieka.

Laureatem tegorocznej Nagrody im. Marka Nowickiego będzie Jean-Gabriel Périot – francuski filmowiec eksperymentalny, którego filmy pokazywane są na WATCH DOCS już od 15 lat. Nagroda im. Marka Nowickiego przyznawana jest przez Zarząd Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka za wybitne osiągnięcia w ukazywaniu praw człowieka w filmie.

WIĘCEJ: WATCHDOCS.PL

Skip to content