Strona główna » Aktualności » 22. Tydzień Kina Hiszpańskiego
22. Tydzień Kina Hiszpańskiego

Przebojowe komedie i porywające historie, dziewczyńskie klimaty i kultura macho, wielkie powroty mistrzów i najświeższe festiwalowe perełki – program Tygodnia Kina Hiszpańskiego to mocna dawka ekranowej rozrywki i rozgrzewająca podróż przez barwną kulturę iberyjską.

22. Tydzień Kina Hiszpańskiego odbędzie się w siedmiu miastach: Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi i Gdańsku w dniach 14-24 marca.

„Miłość i rewolucja” reż Alejandro Marín: La Dani

W programie znajdą się m.in. „Życie na talerzu” (La vida padre) Joaquína Mazóna, przebój hiszpańskich kin i najapetyczniejsza, okraszona sowicie klasycznym hiszpańskim humorem komedia ostatnich lat, oraz „Dziewczyny mają się dobrze” (Las chicas están bien) Itsaso Arany, o pięciu kobietach na różnych etapach życia, które spotykają się w domu na idyllicznej hiszpańskiej prowincji. Wejdziemy w tęczowy świat uczestników „Miłości i rewolucji” (Te estoy amando locamente) Alejandra Marína. Dowiemy się, na czym polegają „Dobre maniery” (Los buenos modales, reż. Marta Díaz de Lope Díaz) i dlaczego „Drobna przysługa” (El favor, reż. Juana Macías) nie zawsze jest symboliczna.

„Szykujemy dla was mnóstwo ekranowych przysmaków – przygotujcie się na filmową podróż po najpiękniejszych regionach Hiszpanii – od Andaluzji po Kraj Basków, przez metropolie i urokliwe miasteczka, w których spotkacie waszych ulubionych bohaterów i poznacie nowych. To wszystko z mocną dawką hiszpańskiego temperamentu!” – mówią organizatorzy wydarzenia. Iberyjska wiosna zawita do polskich kin już 14 marca.

WIĘCEJ: TYDZIENKINAHISZPANSKIEGO.COM

Skip to content