Strona główna » Aktualności » 4 nominacje do EFA dla “Bożego Ciała”.
4 nominacje do EFA dla “Bożego Ciała”.

„Boże Ciało” nominowane do Europejskiej Nagrody Filmowej! Film nominowano w kategoriach film roku, reżyseria (Jan Komasa), scenariusz (Mateusz Pacewicz) i główna rola męska (Bartosz Bielenia). W kategorii reżyserskiej oprócz Jana Komasy nominowana jest też m.in. Agnieszka Holland za „Szarlatana”.

„Boże Ciało” w kategorii Europejski Film ma silnych konkurentów: „Na rauszu” Thomasa Vinterberga, „Berlin Alexanderplatz” Burhana Qurbaniego (oba filmy można obejrzeć na odbywających się obecnie Nowych Horyzontach), „Martina Edena” Pietra Marcello, „Malowanego ptaka” Vaclava Morhoula i „Undine” Christiana Petzolda.
 
„Boże Ciało” piątą nominację zdobyło w kategorii, w której najlepszy film wybierają europejscy studenci (nominacja też dla „Na rauszu”). Te dwa filmy wraz z „Martinem Edenem” zdobyły największą liczbę tegorocznych nominacji od Europejskiej Akademii Filmowej i rywalizują w czterech głównych kategoriach (film, reżyser, aktor, scenariusz).
 
Europejskie Nagrody Filmowe będą przyznawane przez cztery wieczory, podczas specjalnym programów emitowanych na żywo w internecie. Wydarzenie to będzie miało miejsce od 8 do 12 grudnia.
 
Pełna lista nominacji do Europejskich Nagród Filmowych: https://europeanfilmawards.eu/en_EN/nomination-current#category-9
Skip to content