Strona główna » Aktualności » 9 1/2 Script Fiesta
9 1/2 Script Fiesta

W dniach 22-24 kwietnia odbywa się kolejne wydanie festiwalu Script Fiesta. Tym razem prawie w całości online.

Script Fiesta 9½ to największe w Polsce wydarzenie dla pasjonatów scenopisarstwa. W programie festiwalu znajdą się znane uczestnikom formaty, jak Pitch Fiesta czy Targowisko twórczości.

Gośćmi imprezy będą m.in. Christos Nikou i Stavros Raptis – twórcy „Niepamięci” oraz Ron Leshem – pisarz, scenarzysta Oscarowej „Twierdzy Beaufort” i serialu „Euforia”. Polscy scenarzyści, konsultanci scenariuszowi i piszący reżyserzy opowiedzą o początkach pracy nad scenariuszem, swoich rytuałach twórczych i narzędziach, które pozwalają stawiać im kolejne kroki w procesie, poszukiwaniu inspiracji i tematu, o sposobie kreowania bohaterów, pisania dialogów i doborze odpowiedniej struktury narracji dla historii.

Marta Szymanek („Wataha”), Mateusz Pacewicz („Boże Ciało”), Krzysztof Rak („Bogowie”), Łukasz M. Maciejewski („Król”) i Kaja Krawczyk-Wnuk („Żeby nie było śladów”) spotkają się przy okrągłym stole w dyskusji, która prześwietli trendy i potrzeby rynku oraz tajniki profesji.

Odbędzie się też konfrontacja Macieja Ślesickiego z Cezarym Pazurą, który stanie w ogniu pytań o doświadczenia aktora w pracy ze scenariuszem.

Wszystkie elementy programu są dostępne bezpłatnie.

WIĘCEJ: SCRIPTFIESTA.PL

Skip to content