Strona główna » Aktualności » Ale Kino! 2021
Ale Kino! 2021

W związku z pandemią COVID-19 i towarzyszącymi jej ograniczeniami 39. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! odbędzie się w dniach 5-12 grudnia w całości online.

Najważniejszą częścią imprezy jest Międzynarodowy Konkurs filmów pełnometrażowych i krótkometrażowych dla dzieci i młodzieży prezentujący filmy wyprodukowane w latach 2019-2021. W programie festiwalu znalazły się 102 filmy z ponad 30 krajów, w tym propozycje dla dzieci 5+, młodzieży 14+ i młodych dorosłych 18+, długie i krótkie metraże oraz spotkania z twórcami.

Wśród licznych premier widzowie znajdą m.in. „Murenę” Antonety Alamat Kusijanovic (producentem wykonawczym filmu jest Martin Scorsese) oraz krajowych kandydatów do Oscara: „Yuni” (reż. Kamila Andini; Indonezja, Francja, Singapur, Australia), „Biała Twierdza” (reż. Igor Drljača, Bośnia i Hercegowina, Kanada), „Tygrysy” (Ronnie Sandahl; Szwecja) i „Dzieci słońca” (reż. Majid Majidi, Iran). Uwagę zwrócić należy też na „Małą mamę” Céline Sciammy, wskazywaną w wielu podsumowaniach jako jeden z najważniejszych filmów tego roku.

Najważniejsza nagroda festiwalu – Platynowe Koziołki – powędruje w tym roku do Frances Andreasen Østerfelt za film „Fantastyczny sklep z kwiatami” w 20. rocznicę premiery w Poznaniu oraz za znakomite, efektywne współtworzenie wizerunku Festiwalu Ale Kino! przez wierną i twórczą dwudziestoletnią obecność na wydarzeniu. 

WIĘCEJ: WWW.ALEKINO.COM

Skip to content