Strona główna » Autorzy kina europejskiego VI
Autorzy kina europejskiego VI
Szósty tom serii prezentującej eseje polskich filmoznawców poświęcone najbardziej uznanym i najciekawszym twórcom europejskiego kina. W poprzednich tomach zamieszone zostały teksty poświęcone już kilkudziesięciu twórcom. W najnowszym doszło do nich siedemnastu kolejnych.

Wybór nazwisk to z jednej strony – wyraz intencji zapełnienia białych plam na dotychczasowej mapie, z drugiej − osobistych preferencji autorów tekstów, i przynosi on − podobnie jak wcześniej − propozycje zarówno bezsporne, jak i kontrowersyjne.

„Autorzy kina europejskiego VI”.
Pod red. Alicji Helman i Andrzeja Pitrusa

Cena w sprzedaży wysyłkowej:
50 zł (łącznie z kosztami przesyłki)

Wśród bohaterów książki znaleźli się nieżyjący klasycy: Vittorio De Sica, Marco Ferreri, David Lean, Carol Reed, Karel Reisz, Wolfgang Staudte i Łarisa Szepitko. Przedstawiamy też wybitnych autorów należących do różnych generacji, takich jak Miklós Jancsó, Aki Kaurismäki, Ulrike Ottinger, Alain Resnais i Lars von Trier.

Ale obok wielkich wybitnych autorów, w tomie znajdą się twórcy działający na pograniczu kina artystycznego i komercyjnego (Juan José Bigas Luna i André Techiné), bądź tacy, którzy zrealizowali do tej pory zaledwie kilka filmów i może dopiero „stają się” autorami (Stephen Daldry, Baltazar Kormákur i John Maybury).Cena w sprzedaży wysyłkowej – 50 zł.

1. Złóż zamówienie – e-mailem jacek@kino.org.pl lub telefonicznie – nr (22) 841 68 43
(podając adres, na który ma być dostarczona książka)
2. Wpłać należność na konto (w tytule przelewu należy podać tytuł zamawianej książki)

Fundacja KINO, ul. Puławska 61, 02-595 Warszawa

Nr 90 1020 1068 0000 1702 0232 5819

Po otrzymaniu wpłaty książka zostanie wysłana pod podany adres przesyłką priorytetową w ciągu 3-5 dni roboczych (podana cena zawiera koszty przesyłki krajowej).

Skip to content