Strona główna » Aktualności » EnergaCAMERIMAGE 2021
EnergaCAMERIMAGE 2021

29. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych EnergaCAMERIMAGE

13-20 listopada, Toruń

W tegorocznym programie pojawi się 10 sekcji konkursowych z Konkursem Głównym na czele oraz nowy międzynarodowy konkurs Filmlight Colour Awards poświęcony sztuce koloryzacji obrazu filmowego.

Program festiwalu, jak co roku, wzbogacą przeglądy, retrospektywy, warsztaty i seminaria prowadzone przez specjalistów z branży filmowej, spotkania z twórcami i wystawy. Wśród wydarzeń znajdzie się prezentacja dorobku szkoły filmowej La Fémis założonej w 1986 w Paryżu oraz wystawa międzynarodowej artystki Patricii Piccinini, zatytułowana Jesteśmy! Odbędzie się 7. Przegląd Kina Państw Nadbałtyckich oraz kolejna odsłona Talent Demo – wydarzenia o charakterze edukacyjnym. W programie Festiwalu znajdzie się również sekcja filmowa składająca hołd największym legendom kina, które odeszły w ostatnich miesiącach – zaprezentowane w niej zostaną filmy Kirka Douglasa, Allena Daviau, Olivii de Havilland, Willy’ego Kuranta, Giuseppe Rotunno i Olympii Dukakis.

Rolę Centrum Festiwalowego będzie pełnić Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki w Toruniu. Projekcje filmowe, warsztaty, seminaria, wystawy i spotkania z twórcami w ramach festiwalu planowane są również w kompleksie Cinema City, Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”, Teatrze im. Wilama Horzycy i w siedzibie Fundacji Tumult. Organizatorzy podjęli decyzję, że karty wstępu na to wydarzenie będą dostępne wyłącznie dla osób w pełni zaszczepionych. Festiwal zapowiada także wprowadzenie systemu rezerwacji miejsc w kinach na wszystkie seanse.

WIĘCEJ: WWW.CAMERIMAGE.PL

Skip to content