Strona główna » Aktualności » InlanDimensions International Arts Festival
InlanDimensions International Arts Festival

Nowa interdyscyplinarna impreza tworzy pomost łączący kraje i kultury Europy i Azji. Festiwal skupi artystów i publiczność z całego świata prezentując szeroki przekrój sztuk – od teatru, sztuki performatywnej, tańca i kina po muzykę, literaturę i sztuki wizualne.

W bogatym programie filmowym znajdzie się kilkadziesiąt filmów z Japonii i Hongkongu, podzielonych na 6 sekcji: Współczesne kino Japonii, Współczesne kino Hongkongu, Kino młodych japońskich reżyserek, Kinoteatr, ERO-NITES i Retrospektywa Inoue Umetsugu.

Na zakończenie odbędzie się w Pradze Centrum w Warszawie solowy koncert na żywo Aoby Ichiko, jednej z najwszechstronniejszych i najbardziej utalentowanych wykonawczyń indie folk , w ramach europejskiej trasy promującej jej nową płytę „Windswept Adan”.

Odbędzie się też konferencja w języku angielskim : „Contemporary Acting Techniques in Eurasian Theatre, Performance and Audiovisual Arts: Intercultural and Intermedia Perspective”. Gośćmi specjalnymi festiwalu i konferencji będą m.in. Eugenio Barba, Danny Yung, Tang Shu-wing, Hirata Oriza, Andrew Chan, Koike Hiroshi.

Ze względu na pandemię tegoroczna impreza, z wyłączeniem koncertu, odbędzie się na platformie VOD http://vod.inlandimensions.com/ 

Więcej: www.inlandimensions.com

Skip to content