Strona główna » Aktualności » Millennium Docs Against Gravity 2022
Millennium Docs Against Gravity 2022

19. Millennium Docs Against Gravity Film Festival

13-22 maja, Warszawa, Wrocław, Gdynia, Poznań, Katowice, Łódź, Bydgoszcz, Lublin
24 maja – 5 czerwca, online

W związku z wydarzeniami na świecie, organizatorzy festiwalu szczególną uwagę poświęcą solidarności i myśleniu o wspólnym kształtowaniu przyszłości. Hasłem przewodnim jest zachęta do ponownego przemyślenia naszego spojrzenia na świat – „Rethink Everything” – zaczerpnięta z filmu „Wymyślić świat na nowo” („Going Circular” reż. Richard Dale, Nigel Walk).

W geście solidarności z walczącą Ukrainą zaprezentowane zostaną filmy o kulturze i historii naszych wschodnich sąsiadów. Polską premierę będzie miał „Babi Jar. Konteksty” Siergieja Łoźnicy.

Na festiwalu pojawi się kilka nowych sekcji, w tym: „Love Stories”, czyli historie o miłości w rozmaitych odsłonach – do ludzi i do wulkanów; „Nauka nas uratuje” – filmy, które są pigułką rzetelnej wiedzy; „Zanim dorośniesz” – spojrzenie na życie młodych bohaterów i bohaterek, którzy poszukują swojej ścieżki; „Oblicza Dalekiego Wschodu” pokazujące rzeczywistość Chin, Mjanmy, Wietnamu i Bangladeszu.

Po raz pierwszy pojawi się Konkurs Filmów Krótkometrażowych, w programie również retrospektywa filmów autorstwa Susan Sontag (esej w Kinie 5/22) oraz spotkanie z twórczością Billa Morrisona (o którym piszemy w Kinie 4/22).

WIĘCEJ: MDAG.PL

Skip to content