Strona główna » Aktualności » THIS IS SHORT
THIS IS SHORT

1 kwietnia wystartowała platforma filmowa THIS IS SHORT – inicjatywa czterech międzynarodowych festiwali filmów krótkometrażowych: Go Short (Holandia), International Short Film Festival Oberhausen (Niemcy), Vienna Shorts (Austria) i Short Waves (Polska).

Już od pierwszego dnia na posiadaczy karnetów czekało ponad 30 wyjątkowych krótkich metraży w 6 sekcjach programowych, w tym pierwsze tytuły z konkursu online NEW POINT OF VIEW. Przez 3 miesiące, do 30 czerwca, na platformie będzie pojawiać się nowy repertuar filmowy. Obok setek filmów krótkometrażowych można oglądać wywiady z twórcami, komentować i oceniać poszczególne tytuły, a poza oryginalną ofertą samej platformy, karnet gwarantuje wstęp na tegoroczne wersje online wszystkich czterech festiwali!

Go Short (8 – 25 kwietnia)

International Short Film Festival Oberhausen (1 – 4 maja)

Vienna Shorts (27 maja – 1 czerwca)

i poznański Short Waves Festival (14 – 20 czerwca).

W dniu premiery na platformie pojawiły się pierwsze pozycje poszczególnych sekcji: pierwszy z 23 filmów oficjalnej selekcji konkursu NEW POINT OF VIEW, FILM OF THE DAY (codziennie nowy film dostępny do 24 godzin), zestaw programów najlepszych krótkich metraży z Polski i Austrii w sekcji EUROPEAN VISIONS.

Sekcję FESTIVAL WINDOWS, w której zaproszono do współpracy festiwale z całej Europy, otworzył program przygotowany przez International Short Film Festival Oberhausen, a sekcję FOUR PERSPECTIVES skupionej na motywie solidarności zainaugurował repertuar od holenderskiego festiwalu Go Short.

Wśród pierwszej puli filmów dostępnej od 1 kwietnia znalazły się tytuły nagradzane na wielu prestiżowych imprezach filmowych m.in. z Austrii, Chorwacji, Francji, Niemiec, Włoch, Holandii, Polski, Szwajcarii czy Rwandy.

Karnet łączący ofertę festiwalową i trzymiesięczny dostęp do tytułów prezentowanych na platformie kosztuje 25 euro.

Platforma: thisisshort.com

Skip to content