Strona główna » Aktualności » XXI Węgiel Film Festival
XXI Węgiel Film Festival

24-27 kwietnia, Katowice

Wydarzenie dla studentów szkół filmowych i innych młodych polskich filmowców. Przez cztery dni w Katowicach pokazane zostanie ponad 20 krótkometrażowych produkcji z różnych zakątków świata.

Nie zabraknie warsztatów filmowych wokół tematu przewodniego Festiwalu – nowych technologii, oraz spotkań z instytucjami wspierającymi młodych twórców, jak Studio Munka czy Sekcja Młodych SFP. Odbędzie się premiera platformy dla studentów szkół filmowych i artystycznych team4set, która dzięki wsparciu PISF ma ułatwić młodym filmowcom łączenie się w ekipy filmowe do projektów.

W trakcie festiwalu uczestnicy będą mogli zapoznać się z ofertą i wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez studentów szkół filmowych, takich jak Szkoła Filmowa im. K. Kieślowskiego, Szkoła Filmowa w Łodzi, Warszawska Szkoła Filmowa, Gdyńska Szkoła Filmowa oraz Szkoła Wajdy. Market otworzy sesja pitchingowa projektów filmów dokumentalnych i fabularnych, do której młodzi twórcy od trzech lat przygotowują się pod okiem Joanny Malickiej.

Rolę dyrektora artystycznego Węgiel Film Festival objął w tym roku Piotr Domalewski. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy.

WIĘCEJ: WWW.WFF.US.EDU.PL

Skip to content